25 Şubat 2009 Çarşamba

GÖKYÜZÜNDEN GELEN BAL

Merhaba arıcı dostlar


Biz insanlar yaratılanlar içinde iyi güzel şerefli yaratılanlardanız.Yaradan'ın koyduğu kanun bu bizlerin elinden bir şey gelmez,sonbahardan sonra kış,kışdan sonra ilkbahar,yaz gelir.


Havalar şubat ayı girdi gireli yağmur,kar,lodos,bulutlu geçti!güneşi nadir olarak görebildik.İnsan olaraksabredeceğiz sabrın sonu selamet evet hava şartları sıkıntılı geçti içimiz karardı bunaldık demekteyiz,havalar bir düzelse diye ah!çekiyor isyankar bir durum oluşmakta.


Gökyüzünden gelen bal bizlere verilen büyük bir nimettir.Toprağa su,bitkiye yaşam,kuzuya süt,bizlere baldır bal!


Bu senenin balını tatmadık dersek doğru olur ama İlahi Yaradan balın malzemelerini gönderdi,geriye bu malzemeleri vızvız doslarımız harman yaparak bizlere sunaçaklar


Bahçemdeki erik ağacı komşunun kaysı ağacı gökyüzünden gelen balla ciçek açtı saat 08.10 da çevre çocukları ilmin balını almak için okula gidiyorlardı bende gökyüzünden gelen balın tadını alabilmem için şimdiden kovanlarımı hazırladım,boya işini tamamladım vızvız larımızda geldimi Yaradanın verdiği malzemeleri harmanlayıp bizlere gökyüzünden gelen balı sunacaklar,24.02.2009 da saat 08.10 da çektiğim resimler bunu ispatlamıyormu.


Esenkalın sevgili dostlar. 25.02.2009


Amatör arıcı HİLMİ

2 yorum:

Hayati İnal dedi ki...

Sakın kararmayın!Ben 10 yıldır akdenizde bkuraklıkdan bunaldım.Yağmur bereket demektir.Yağış olmazsa,hava kararmazsa bahar gülmez.

Mustafa Hilmi dedi ki...

Teşekkür ederim yorumunuza bende yazımda bunu anlatmak istedim bir kısmında(Topraga su,bitkiye yaşam,kuzuya süt bizlere baldır bal!) diye yazmıştım buda İlahinin bizlere verdigi gökyüzünden gelen baldır.Bu RAHMET BİZLER İÇİN BEREKETTİR. sayın hayati İNAl bey lütfen beni lınk hatınıza kaydedermisin senin blogunu izleyen arkadaşlar benim blogumuda izlesinler üsdat amatör arıcı Mustafa Hilmi ÖZKAL